تصفیه گر صنعتی آب

9-تصفیه-گر-آب-2
نانو تصفیه گر چیست؟

این محصول که ماده اصلی آن را مواد معدنی طبیعی تشکیل می دهد، ماده منعقد کننده معدنی ای است که ضریب ایمنی بالایی دارد و تاثیرات مخرب زیست محیطی آن کم است. نانو تصفیه گر یک ماده خنثی است که از PH تاثیرپذیری کمی داشته و به همین دلیل قابلیت انطباق وسیعی داشته و فقط با استفاده از نانو تصفیه گر، امکان انعقاد وجود دارد.

همچنین بدلیل اینکه فقط کافیست که تصفیه گر را به آب آلوده اضافه کنیم، سایز کارخانه کوچک شده و بودجه لازم برای تجهیزات در مقیاس وسیع کاهش می یابد.

نانو تصفیه گر در مقایسه با محصولات دیگر، بدلیل ارزان بودن، امکان تقلیل مخارج کارخانه را بوجود می آورد. این محصول بصورت پودر موجود بوده و برای ایجاد بهترین تاثیرات بر فاضلاب معدنی و فاضلاب غیر معدنی و استفاده های دیگر، انواع مختلف محصولات تولید شده است.

این شرکت به ساخت محصولات و مدیریت تولیدی که در آنها مسائل ایمنی رعایت شده اند، اقدام نموده است.
مواد ریز آلودگی موجود در آب، بطورکلی در سطح ذرات آن بار منفی داشته و یکدیگر را دفع نموده و هیچگاه رسوب نمی کنند. با افزودن ماده منعقد کننده با بار مثبت به آب آلوده، بار الکتریکی متوازن شده و بوسیله جذب میان بارهای الکتریکی، ذرات به هم چسبیده، تولید لخته کرده و رسوب می کنند.

مواد معدنی طبیعی که ماده اصلی این محصول می باشد، بسیار متخلخل (دارای حفره های زیاد) بوده و نه تنها اس اس بلکه بوی مشمئز کننده را نیز جذب کرده و خواص بوگیری دارد.

ذرات آلودگی موجود در آب که بار منفی دارند، با بار مثبت نانو تصفیه گر متوازن شده و ذراتی که در سطح خود بار خنثی دارند منعقد می شوند. وقتی ذرات تبدیل به لخته های بزرگ شدند، منعقد و جدا شده و نسبت به آب آلوده جدا شده آب گریز بوده و به سادگی آب را دفع نموده و دوباره حل نشده و تولید گل و رس می کند. نانو تصفیه گر ذرات آلودگی موجود در آب که معقد شده اند را بهم بیشتر چسبانده و تولید لخته بزرگ می کند که فوراً رسوب می کنند.

خواص نانو تصفیه گر

1- بدلیل اینکه ماده اصلی آن مواد معدنی طبیعی است، تاثیرات مخرب زیست محیطی آن اندک و درجه ایمنی آن بالا است.
2- نیازی به حل کردن نداشته و مستقیماً می توان آن را به آب آلوده افزود.
3- محدوده انطباق PH وسیعی داشته و نانو تصفیه گر را به تنهایی می توان استفاده نمود.
4- سرعت واکنش بسیار سریع بوده و سرعت رسوب نیز بسیار بالا است.
5- تولید لخته بزرگ و سخت می کند.
6- چون لخته خواص ویسکوزیتی ندارد، از خواص دفع آب ممتازی برخوردار می باشد.
7- درجه زلالی آب پس از عملیات، ممتاز است.
8- این ماده نه تنها آب را تمیز می کند، بلکه خواص بوگیری نیز دارد.

موارد کاربرد نانو تصفیه گر

1- فاضلاب کارخانه های مختلف
2- محل عملیات بر روی زباله های صنعتی
3- فاضلاب رنگی (آبی، روغنی، ماوراءبنفش، پلی اورتان)
4- فاضلاب عمرانی و ساختمانی (آب گل آلود، بتون، تونل، عملیات احداث)
5- فاضلاب غیر معدنی (شیلات، دامداری، کارخانجات مواد غذایی)
6- فاضلاب دستگاه برش راه (آسفالت، بتون)
7- فاضلاب حفاری
8- فاضلاب تولید شده در کارخانجات تولید سوخت بایو از روغن سوخته

روش استفاده از نانو تصفیه گر

در ازای هر لیتر فاضلاب بصورت میانگین، نانو تصفیه گر 20 را یک گرم (1000 پی پی ام) اضافه می کنیم.

میزان افزودن با توجه به میزان آلودگی متفاوت بوده و با مشاهده حالت انعقاد، در مورد میزان ایده آل تصمیم می گیریم. پس از عملیات، زمانیکه میزان آلودگی فاضلاب کمتر از مقدار استاندار شد، آنرا دفع می کنیم.

لخته هایی که پس از انعقاد رسوب نموده اند را پس از عملیات دفع آب، به شرکتهای عملیات بر بروی زباله های صنعتی تحویل می دهیم.

روش انتخاب نانو تصفیه گر

تاثیرات نانو تصفیه گر با توجه به نوع مواد آلاینده موجود در آب اولیه یا سایز، غلظت، PH و خواص دیگر آنها فرق می کند. در صورت تغییر این شرایط و یا تغییر شرایط افزودن نانو تصفیه گر شرایط لخته تولیدی فرق می کند. روشهای عملیات بنابر نحوه رسوب، نحوه شناور سازی و غیره، متفاوت بوده و برای هر روش نیاز به انتخاب ماده منعقد کننده ایده آل آن می باشد. به همین منظور، نمونه فاضلاب خود را ارسال نموده و در این شرکت پس از انجام آزمایش بشر، ماده منعقد کننده ایده آل را انتخاب می کنیم.