عایق نانو

کاربرد

قابل استفاده بر روی تمامی لوله های حرارتی و برودتی ، شیرآلات ، تجهیزاتی که می بایست کاملاً کاور گردند .

خواص و مقایسه

1 – با استفاده از نانوفناوری می تواند 98 درصد در برابر محلولهای نمکی از خود مقاومت نشان دهد در مقایسه با انواع پشم شیشه و پشم سنگ که خود در زمان نصب فضای بسیار زیادی را اشغال می نمایند و پس از نصب می بایستی برای جلوگیری از پراکندگی ذرات glass در هوا مجدداً توسط فلزاتی مانند آلومینیوم و یا ورق های گالوانیزه روکش شوند فضائی حدود فقط 2 میلیمتر اشتغال فضا دارند .
2 – در زیر عایق های پشم شیشه به علت عدم وجود جریان هوا ، لوله ها دچار Corrosion شدید می شوند در صورتیکه با استفاده از این نوع عایق ها هرگز فرضیه زنگ زدگی وجود ندارد .
3 – نصب عایق های پشم و شیشه و پشم سنگ و در نتیجه روکش نهائی آنها نیاز به پیمانکاران مجرب بوده در صورتیکه این نوع عایق نمودن توسط افراد معمولی با هر نوع تخصص قابل انجام است .
4 – هزینه قیمت این نوع عایق کاری نسبت به عایق های سنتی 60 درصد کاهش قیمت دارد . در نتیجه در پروژه های سنگین رقم قابل توجهی صرفه جویی خواهد گردید .

مزایا

– قابل استفاده در کلیه مناطق سردسیر و گرمسیر
– بالا بردن عمر رنگ و بهترین عایق صوتی
– قابل استفاده در کلیه سقف ها به منظور عایق حرارتی بسیار مطمئن و صرفه جویی در انرژی بیش از40 %
– قابل استفاده بر روی کلیه سطوح ، سرامیکی ، شیشه ای ، فلزی و غیره
– نانو عایق ها هیچ گونه عارضه زیست محیطی ندارند .
– ضد آتش و حریق

اطلاعات فنی

این عایق با استفاده از نانو ذرات سرامیکی که به شکل کپسول درآمده اند فرموله شده است . ضریب انتقال حرارت این عایق بر اساس استاندارد ASTM-518 بسیار کم و در حدود MKO.017/W می باشد .

طریقه مصرف

– به علت سبک بودن می بایستی قبل از استفاده به مدت 5 دقیقه در همان مظروف با میکسر کاملاً Mix شده تا محلول یکنواخت به دست آید .
– قابل اجراء توسط ایرلس ، رولر ، قلم مو

ایمنی و بهداشتی

نانو عایق ها هیچ گونه عارضه زیست محیطی ندارند و برای مصرف کننده و افرادی که در منطقه عایق پاشی قرار دارند از جمله کارگران هیچ گونه خطری ندارد .
مانند تمامی مواد شیمیائی می بایستی پارامترهای ایمنی از قبیل ماسک ، دستکش ، عینک در زمان استفاده لحاظ گردد .